Tutoriale GIMP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Putin ajutor daca se poate?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Sayuky

Sayuky


Numarul mesajelor : 10
Puncte : 5587
Reputatie : 1
Data de inscriere : 07/02/2009

Putin ajutor daca se poate? Empty
MesajSubiect: Putin ajutor daca se poate?   Putin ajutor daca se poate? EmptySam 14 Feb - 9:43:59

deci.....trec direct la intrebare..
cum pun un nou font in gimp...?
Sus In jos
Admin
Admin



Numarul mesajelor : 34
Puncte : 5649
Reputatie : 2
Data de inscriere : 19/12/2008

Putin ajutor daca se poate? Empty
MesajSubiect: Re: Putin ajutor daca se poate?   Putin ajutor daca se poate? EmptySam 14 Feb - 13:03:33

My computer-> Local Disk C -> Windows -> Fonts. Iti recomand sa salvezi font-ul pe Desktop si sa il dezarhivezi daca este cazul si apoi ii dai ''copy'' si in ''Fonts'' ''paste''. Asa il poti folosi in aproape orice program si nu ai cum sa instalezi un font direct in GIMP sau in alte programe. Sper ca ai inteles...

Edit: Si eu ce am zis?


Ultima editare efectuata de catre Admin in Sam 14 Feb - 14:48:59, editata de 1 ori
Sus In jos
gimper




Numarul mesajelor : 2
Puncte : 5632
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/12/2008

Putin ajutor daca se poate? Empty
MesajSubiect: Re: Putin ajutor daca se poate?   Putin ajutor daca se poate? EmptySam 14 Feb - 14:42:57

Ce cred eu ca ar vrea sa spuna acest user:
-Intri pe www.dafont.com,descarci fontul si il dezarhivezi
-copii fontul(nu folderul doar fisierul font din folder) dezarhivat si ii dai paste in Start->Control Panel->Fonts
-Deschizi gimp(daca ai facut asta in timp ce era deschis gimp atunci trebuie sa il redeschizi),creezi un text nou si alegi fontul descarcat
Sus In jos
Sayuky

Sayuky


Numarul mesajelor : 10
Puncte : 5587
Reputatie : 1
Data de inscriere : 07/02/2009

Putin ajutor daca se poate? Empty
MesajSubiect: Re: Putin ajutor daca se poate?   Putin ajutor daca se poate? EmptyJoi 19 Feb - 11:08:56

multumesc moolt..am reusit... Very Happy
Sus In jos
Admin
Admin



Numarul mesajelor : 34
Puncte : 5649
Reputatie : 2
Data de inscriere : 19/12/2008

Putin ajutor daca se poate? Empty
MesajSubiect: Re: Putin ajutor daca se poate?   Putin ajutor daca se poate? EmptyVin 12 Mar - 19:04:30

Subiect rezolvat si inchis!

Totusi, incearca sa folosesti titluri si descrieri 'sugestive' Putin ajutor daca se poate? Icon_wink
Sus In jos
Continut sponsorizat





Putin ajutor daca se poate? Empty
MesajSubiect: Re: Putin ajutor daca se poate?   Putin ajutor daca se poate? Empty

Sus In jos
 
Putin ajutor daca se poate?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Tutoriale GIMP :: Tutoriale Gimp :: Ajutor-
Mergi direct la: